Biyoloji Günleri Başlıyor! Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Altuğ Revnak Eti Okulumuza Geliyor!

Doğa Bilimleri, evren ve Dünya’daki düzene şekil veren kanunları incelemektedir. Bu alandaki çalışmaların tarihi milattan öncesine kadar uzanmasına karşın; bugüne kadar hep “zor” ve “karmaşık” zannedilmiş ve bu nedenle hakkettiğinden daha az rağbet görmüştür. Oysa ki, etrafımızdaki canlılar, mavi Dünya’mız ve bu hayat dolu gezegenimizin içinde süratle yol aldığı Evren pek çok insanın ilgisini çekmekte ve merakını cezbetmektedir. İşte bu çokca merak edilen konular hakkında “açık ve anlaşılır” olarak herkesin bilgilenmesine olanak sunmak, Doğa Bilimleri Derneği’nin vizyonunu oluşturmaktadır.

Altuğ Revnak Eti Kimdir?

Ortaöğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı sonra sırasıyla, İstanbul Üniversitesi Fransız dilinden mezun oldu, yine İstanbul üniversitesi Sosyal Bilimler Çalışma Ekonomisi Avrupa Topluluğu bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bilime olan ilgisinden dolayı İngiltere Reading üniversitesinde Biyomimetik alanında ayrı bir eğitim aldı.

2000-2008 yılları arası dünya çapında Biyomimetik konusunda seminerlere katıldı. 2002-2007 arası mesleki amaçlı olarak yerleşik bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai Amerikan üniversitesi, Sharjah Amerikan üniversitesi gibi kurumlarda bilimsel seminerler verdi. 2008 yılında Doğa Bilimleri Derneği’ni kurdu ve konferanslarını resmi bir kimlik altında vermeye başladı. Biyomimetik, Uzay bilimleri, Çevre konularındaki konferanslar çok talep gördü ve dernek bugüne kadar 4200 e yakın sayıda konferans verme imkanı buldu. Büyük oranda okullarda öğrencilere yönelik olan konferansların 3000 den fazlasını Altuğ Revnak Eti verdi. 2010 yılından sonra konferansları uluslararası boyuta taşıyan Eti, Azerbaycan ve İsveç’te derneğin şubelerinin açılmasını sağladı.

Dernekle ilgili bilgilere internet sitesinden ulaşılabilir:

www.dogabilimleridernegi.org

www.nsa-international.org